Vannak olyan fordulópontok a gyerek és ezzel a család életében is, amiről tudjuk, hogy előbb-utóbb bekövetkezik, de amikor valóban ott állunk a változás küszöbén kicsit lefagyunk. Nálunk most jött el az iskoláskor, ami jó néhány új szokást hoz az életünkbe. Az első változás, hogy ma a boltban nem csak a szokásos reggelit vettük meg, de egy nagyadag tanszerrel és egy igazi iskolatáskával tértünk haza.
A táska mindig a padlón landol?
Szerencsém van, mert a fiam a zöld szín kivételével nem ragaszkodik mintákhoz vagy figurákhoz, aminek mindenképp meg kellene jelennie a ruháján vagy épp az iskolai tanszerein, így a Lidl-ben szinte minden szükséges dolgot be tudtunk szerezni. Szándékosan nem akartam papírboltba menni, mert a túl nagy választék sem feltétlen jó. Itt a 4 különböző fiús mintájú füzet közül ki tudta azonnal választani, hogy melyik kettő kell. 20 különböző minta esetén lehet, hogy még mindig a kockás füzeteket válogatnánk.
Annak ellenére, hogy gyakran vásárolok különböző háztartási dolgokat vagy ruhákat a Lidl-ben, mert jónak találom a minőségüket és az árukat is, az iskolatáskával voltak fenntartásaim, hogy az valóban jó lehet-e a csemetémnek. De erre még vásárlás előtt kaptam választ a Maradok a pénzemnél blog Nagy iskolatáska tesztjében , ahol Lidl táskája lett a tesztnyertes. Innentől kezdve pedig csak az volt a kérdés, hogy zöld marad-e, hát ezért kezdtük a ma reggelünket a boltba, hogy el ne vigyék a zöld iskolatáskát 🙂
A méretével biztosan nem lesz gond – bár most talán még egy picit nagy is -, mert minden taneszköz, amit beszereztünk kényelmesen elfért benne. Boldogan vitte is magával a pénztártól egészen a szobájáig, ahol egy gyors mozdulattal földet is ért. Kiszedte belőle a tigrises mappát és a többi ottmaradt a szoba közepén… Azt hiszem a következő feladat az lesz, hogy megtaláljuk az iskolatáska helyét, hogy ne mindig a padlón landoljon.
Tanszerlista elsősöknek
A leendő tanítónénitől kaptunk egy listát, hogy mire lesz szükség, így hatékonyak tudtunk lenni a beszerzésnél. Szerencsére jól átgondolt volt a lista, és szerintem tényleg a minimális eszközigényt küldte el. De már mutatom is, hogy mit kellett beszereznünk, hátha nektek is jól jöhet egy ilyen tételes lista.
Magyar és matematika
- 3 vonalas füzet (14-32)
- 2 db négyzetrácsos füzet (27-32)
- logikai lapok
- 1 doboz színes korong
- 1 csomag számolópálcika
- tükör
- játékóra
- 2 dobókocka
- 1 műanyag óralap
- 1 műanyag hőmérő
Technika doboz
- natúr gyurma
- színes gyurma
- vizestál festéshez
- 1 db ragasztó
- 1 db cellux
- olló
- vízfesték (12 db-os)
- zsírkréta
- 2 ecset (egy vékony pl. 4-es és egy vastagabb pl.10-es)
- tempera (6 szín)
- filctoll készlet
- 1 csomag színes papír
- 20 db rajzlap
Tolltartó és egyéb
- 3 db HB-s grafit ceruza
- 12 db-os színes ceruza
- 2 db postairon (kék-piros)
- radír
- 1 db kétlyukú hegyező
- 1 db kisméretű vonalzó
- 3 db A/5 méretű sima kisfüzet
- gumis dosszié (1 nagyobb vagy 2 vékonyabb féle)
Ha őszintén végig gondoljuk ezek a tárgyak nem a világ legizgalmasabb dolgai, de hogy meglegyen a boldogság faktor is, beszereztünk egy színváltós LED olvasólámpát! Pontosítás végett, nem maga a lámpa világít különböző színekben, annak csak a fényerőssége változtatható, hanem a talpazata tud 10 különböző színű hangulatvilágítást – wow :-D!
Ma este már meg is találtuk a helyét az ágya mellett, és annak a fényénél – természetesen zöld hangulatvilágítás mellett – olvastuk az esti mesét. Remélem, hogy hamarosan az esti meseolvasásnál én hallgatom, ahogy ő mesél és szundítok el csendben egy fárasztó nap után.
A bejegyzést a Lidl Magyarország szponzorálta.
Ezek is érdekelhetnek:
7+1 tipp az egészséges szemekért
Kirándulj gyerekkel! – Balaton-felvidék és a Tapolcai medence