Minden fiatal szülő szembesül a nagy kérdéssel a nyaralási szezonban, hogy a kisebb-nagyobb gyermekével hová is menjen nyaralni, ahol a gyerek is jól érzi magát és neki sem kell feltétlenül az egész lakást összepakolnia és beszuszakolna egy autóba. Ekkor jön el az a pont, hogy pánikszerűen elkezdik kutatni a netet, hogy melyik szálláshely hirdeti magát baba/gyerek barátnak. A következő kérdés pedig az, hogy melyik helyen ez mit is jelent pontosan, és mennyire lehet ezeket összehasonlítani.
A gyerekbarátság két véglete
Emlékszem, amikor az én csemetém 9 hónapos volt, akkor mentünk el egy bababarát szállodába, hol a leírás szerint sok minden adott volt, de még így is plafonig pakoltuk az autót, a szobába, ami azért nem volt túl nagy, mozdulni is alig bírtunk, de összességében ez tényleg a bababarát szállás volt.
Következő nyáron is szintén ilyen módon kerekedtünk útra, de itt egyik csalódás ért a másik után. A gyerekbarát szálláson volt az étteremben gyerekszék, és egy igencsak lepusztult játszósarok. A gyerek medence vize csap hideg volt, a gyógyvízből meg kizavartak minket.
Gyerekbarát szállás osztrák módra
A harmadik nyarat egy határ menti szállodában töltöttük – Lutzmansburgban. Aki már járt itt tudja mire gondolok. Aki még nem, és meg akarja tudni – és van rá lehetősége -, hogy mit is jelent az 360°-os gyerekbarát szálloda és fürdő, az egyszer menjen el oda.
Nem csak a szobába volt bekészítve alapból wc szűkítő, biztonsági gyerekzár az ablakon, normális ágy leesésgátlóval, külön étterem a gyerekeseknek játszóházzal és animátorral, de még a fürdőben is volt külön szoptatószoba, baba konyha, alvó helyiség és fellépő a mosdóban a csaphoz.
Gyerekbarát szállodai minősítések
Vissza a magyar valóságba, mert azért már itthon is kezd alakulni a helyzet, és van összehasonlíthatósági lehetőségünk arra, hogy a szálloda mennyire felelhet meg az elvárásainknak. Van egy olyan non-profit szervezet hazánkban amelyek minősítik és felügyelik, hogy az adott szálloda megfelel-e a baba/gyerekbarát követelményeknek. A KidsOasis nem nem önbevallásos alapon adja meg a szállodáknak a minősítést, hanem egy 50 pontos kritérium rendszer alapján objektíven értékeli azokat.
A minősítést nem egyerű megszerezni, és ha egy szálláshely megkapta, az nem jelenti azt, hogy örökre az övé, mert rendszeresen tesztelik, ellenőrzik, és újra minősítik a szállodákat. 3 kategóriába (3, 4 illetve 5 szélforgós minősítés) sorolják a helyeket, attól függően, hogy mennyi kritériumnak tudnak eleget tenni.
Nagykövet vagy ellenőr?
Idén azt a felkérést kaptam 7 másik bloggerrel együtt, hogy menjünk el a gyerekekkel és teszteljük a gyakorlatban is, hogy mit jelent egy KidsOasis által minősített szállodában eltölteni pár napot.
Ezennel meg is kezdjük a kirándulásunkat, és elindulunk felfedezni az első szálláshelyünket Vasadon. Ha kíváncsi vagy a tapasztalataimra, akkor kövesd a Facebook oldalamat és az Instagram sztorijaimat is nézd, ahol jönnek a helyi közvetítések, tapasztalások első kézből.
A többi blogger tapasztalatait pedig itt éred el.
Ezek is érdekelhetnek: