Az első nagyobb őszi eső után hazatérve a kutyasétáltatásból, percek alatt katasztrófa sújtotta övezetté tud a lakásunk változni. Mindenhol sáros tappancsnyomok, széthagyott avar darabok, vízcseppek és az összetéveszthetetlen ázottkutya-szag, amely percek alatt belengi a lakást. Akinek ismerős ez az élethelyzet és szeretne ellene tenni anélkül, hogy kedvenc háziállatát a lakáson kívülre kellene tessékelni, annak mutatom a megoldást.
Az állattartók számára a napi szintű takarítás nem újdonság, mert ha nincs eső, akkor is képesek a világ legtündéribb jószágai valami olyat csinálni, aminek a nyomait nekünk kell eltüntetni.
Az állattartók egyik leghatékonyabb társa a tisztaság fenntartásában egy porszívó lehet, de csak akkor, ha a megfelelőt választjuk, amelyik valóban segíteni tudja a mindennapjainkat.
Hogyan válasszunk porszívót háziállathoz?
Amennyiben kisállatot tartunk a lakásban, akkor még alaposabban körbe kell néznünk porszívó vásárlás előtt, mert a végeredmény szempontjából nem mindegy, hogy mit viszünk haza. Szerencsére már sok gyártó igyekszik speciális készüléket is kínálni a gazdiknak.
Mit nézzünk meg porszívó vásárlás előtt?
Milyen szívófejek vannak?
Az egyik legfontosabb, hogy a készülékhez tartozik-e kifejezetten állatszőr eltávolító szett (különleges kefék mind szőnyeghez, mind bútorkárpithoz). A szőnyegek esetében jól jöhet a speciális sörtékkel rendelkező szívófejen túl egy turbókefe is, amely az állatszőr hatékony összegyűjtésén túl segít a szőnyegekből eltávolítani a mélyebben megült port és koszt is.
A kanapé vagy fotel bútorszövetéből talán egy fokkal még nehezebb az állatszőr eltávolítása, főleg a macskák esetében, de ha van résszívó és állatszőrkefe, akkor ez sem lehetetlen küldetés, de fontos betartani a takarítási folyamatokat.
Milyen a porgyűjtő tartály?
Állatok esetében a porzsák nélküli megoldások a leghatékonyabbak, hiszen ha hetente többször is összeporszívózunk a kiskedvencünk után, nem győznénk vásárolni a porzsákokat. A porzsák nélküli porszívók esetében két megoldás közül – na jó három, mert van a kettő kombinációja is 🙂 – választhatunk: klasszikus porzsák nélkül ciklon technológia, amikor portartályba kerül a kosz, vagy a vízszűrős technológia, amikor a víz megköti a koszt és a port, így ürítésnél biztosan nem kerül vissza semmi sem a szoba levegőjébe.
Állattartás esetén érdemes a vízszűrős verziókat előnyben részesíteni, mert például a Thomas Aqua+ Pet&Family készüléke nem csak a kárpitot, de a levegőt is felfrissíti. Egyrészt, a levegőáramlás miatt a szobába visszakerülő levegőt a víz és a HEPA filter segítségével megtisztítja a kellemetlen szagoktól, másrészt ez a levegő kicsit párásabb lesz, mint a szoba korábbi levegője. Ráadásul, ha valamilyen kellemes illatú illóolajból is cseppentünk a tartályba, akkor a porszívózás és takarítás végére a kutyaszagot felváltja a kellemes levendula vagy édesnarancs illat.
Egy dologra azonban ügyelnünk kell, hogy a takarítás végén mindig alaposan takarítsuk ki a tartályt, de ha egyszer elsajátítjuk a szét-és összeszerelés rutinját, akkor ezzel percek alatt végzünk.
Milyen a porszívó szívó ereje?
A porszívó teljesítménye és a szívóereje az állattartók esetében kiemelt fontosságú, hiszen az ülőgarnitúra vagy a szőnyeg szálai közé „beszorult” szőr eltávolításához nem elég, hogy a kefe fellazítja, erő kell annak a kiszívásához is. 2017 óta a porszívók felvett teljesítménye nem lehet több 700 W-nál, azonban a vízszűrős porszívók ez alól kivételt képeznek, mert kicsit más a működési elvük, így a Thomas vízszűrős porszívói akár 1600 W teljesítményűek is lehetnek.
Lehet vele takarítani is?
A kosz és a por eltávolítása mellett az állattartóknál sokszor felmerül az igény arra is, hogy vízzel és tisztítószerrel áttakarítsák a szőnyegeket és a kárpitozott bútorokat. Összegben nem akkora a különbség egy 3 az 1-ben készülék és egy sima porszívó között, hogy ha ez valós igény, akkor ne érje meg például beruházni a Thomas Aqua+ Pet&Family készülékébe, amely a porzsákos és vízszűrős takarításon túl alkalmas arra, is hogy a kárpitokat kitisztítsa, a foltokat eltávolítsa. De akár a járólapot vagy a laminált padlót is fel lehet mosni vele, hogy eltűnjenek a tappancsnyomok.
Ha érdekel ennek a típusnak a működése és, hogy milyen tapasztalatokat szereztem a használata közben, akkor nézd meg ezt a videómat is:
Van-e magyarországi szervizhálózat?
Egyre nagyobb divat Kínából rendelni készülékeket, mert látszólag olcsóbb. Viszont azon mindenképp érdemes elgondolkozni, hogy mi történik akkor, ha a készülék meghibásodik, vagy szükségünk lenne alkatrészre, tartozékra. A gyártási hely mellett a termékre vonatkozó garanciális feltételeket és szerviz elérhetőségeket is érdemes megvizsgálni és előnyben részesíteni az európai gyártmányokat, amelyek rendelkeznek magyarországi képviselettel és szervizhálózattal.
A cikket a Thomas támogatta.
Ezek is érdekelhetnek:
A jövő háztartási gépei megérkeztek a berlini IFA-ra
Melyik a jobb: hideg párásító vagy meleg párásító?