Hétvégén kipróbáltuk a Lupa-tavi strandot. Nincs is messze, és az eddig olvasottak, hallottak szerint jónak ígérkezett, bár részemről nem rajongok a tavakért. Nem is vágtunk neki túlzottan nagy elvárásokkal, inkább csak a kíváncsiság és az 50 cm mély gyerekpancsoló motivált bennünket. Meglepően jó kis strandot sikerült összehoznia a csapatnak, ami mögött látszik, hogy rengeteg munka, tervezés és szervezés van.
Első benyomások
Rendezett, óriási parkoló várt bennünket, aminek a mértén elsőre csodálkoztunk, de amikor délután jöttünk el, megértettük, hogy nem lett túl tervezve, mert már most közel 2/3-ig megtelt autókkal. A jegyvásárláson szintén viszonylag kevés várakozással túlestünk. Ha nem lett volna kedvünk gyerekkel és 3 szatyor gyerekjátékkal felszerelve elsétálni a strandig, akkor felpattanhattunk volna a kis „vonatra”.
A strand területén nem lehet készpénzzel fizetni, csak bankkártyával, vagy előre feltölthető chippes karszalaggal. Pénzt rátölteni vagy a bejáratnál, vagy a strandon a feltöltő pontnál lehet. Mi a másodikat vettük igénybe, amikor kiderült, hogy napágyat is csak chippes fizetéssel tudunk bérelni. Jobban belegondolva nem is rossz ez a rendszer. Egyrészt nem kell a készpénzt állandóan magunkkal hurcolni, figyelni rá, másrészt a büféknél sem kell attól tartani, hogy nem jól adnak vissza, vagy éppen azzal a kézzel nyúlnak az ételhez, amivel korábban a pénzt fogdosták.
Gyerek világ
A gyerekeknek egy külön rész van lekerítve a tó egyik sarkában, ahol 10-50 cm mély a víz. A lekerítés valódi, magas hálóval, fixen levert cölöpökkel történ, nem csak egy úszó bójasorral. A víz alja homokos, egy-két eltévedt kődarabbal, de az nem zavaró. Nincs benne hirtelen süllyedés, vagy iszapos rész, így nyugodt szívvel hagytam a négyévesemet kalandozni, nem érzetem, hogy folyton a sarkában kell lennünk, hogy biztonságban legye.
A másik nagy pozitívum, hogy aki tervezte belegondolt abba, hogy a gyerekeknek nem jó a tűző nap, viszont a napernyő alá nem lehet bevinni, ha ott a víz. Egy szakaszon mind a parti részen, mind a víz fölött árnyékoló van kifeszítve. És ha a gyerekünk túlzottan beásta volna magát a homokba, van egy zuhany is, ahol le lehet mosdatni.
A gyalogút másik oldalán egy izgalmas játszótér is várja a kicsiket, bár túl sok gyereket nem láttam a mászókákon, a víz sokkal jobban vonzotta őket, a nagyobbakat pedig a vízi játszótér 🙂
Amit viszont hiányoltam, az a mosdó! A gyerekes szakaszhoz legközelebbi mosdó kb. 4-5 perc felnőtt tempós sétára van. Akinek van gyereke, az tudja, hogy amikor a gyerek azt mondja pisilni kell max. 2 perced van, hogy megtaláld a megoldást, és esélyed nincs, hogy 6-8 percet sétálj vele egy mosdóig. Remélem, hogy erre fognak hamarosan megoldást találni, hogy megmaradjon a vízminőség 😉 .
Ár-érték arány
Összességében mi a nagyon jól éreztük magunkat a gyerekes részen, talán még többet is kaptunk a pénzünkért mint amit hasonló jegyárak mellett kapnánk egy fővárosi strandon vagy a Balatonon. Ezzel nem azt mondom, hogy olcsó a hely, mert a belépő 3 főre, 1 napágy és a parkoló 10.000 Ft volt, de nagyon jól ki tudtunk kapcsolódni, nem éreztük, hogy tömeg lenne és ami a legfontosabb volt, hogy a gyerek is nagyon jól szórakozott. És mint tudjuk, a szülő csak akkor érezheti jól magát, ha a gyerek elégedett 🙂