Nyáron fokozottabban ki vagyunk téve a különböző bőr sérüléseknek, és ahol kisgyerek van, ott ez az arány még jelentősebb. A legkisebb horzsolás is nagyon kellemetlen tud lenni, nemhogy egy komolyabb sérülés. Felcsaptam ismét nagyanyáink házi praktikás füzetét, és összeszedtem Nektek azokat a házi praktikákat, amelyeket sikeresen tudtok alkalmazni kisebb baj esetén.
Vágás, horzsolás?
A legfontosabb, hogy először tisztítsuk ki a sebet vízzel, hogy ne maradjon semmilyen kosz benne, ami fertőzést okozhat. Bármilyen természetes szert csak a vérzés elállása után tegyünk rá.
Körömvirág: kenőcs vagy alkohol mentes spay formájában tegyük a sebre, segíti a gyógyulást, a kenőcs puhán tartja a varrt.
Méz: természetes baktériumölő, ápoló réteget képez a sérült felületen. Kenjünk egy keveset a sebre és hagyjuk megszáradni.
Zúzódás
Ez talán – legalábbis nálam – a leggyakrabban előforduló sérülés típus. Beütjük, belerúgunk, ráesik… és máris ott éktelenkedik a kék-zöld-lila folt. Ez általában magától elmúlik, de egy két gyógynövénnyel gyorsíthatjuk a gyógyulási folyamatot.
Az árnika tartalmú szereket évezredek óta használják zúzódások kezelésére, de a fekete nadálytő krém is rendkívül hatékonyan segít a foltok mielőbbi felszívódásában.
Égés
Nyáron gyakoriak a nap okozta bőr égések, de háztartási munkák közben is lehet szerezni, ha egy picit nem figyelünk oda (én forró lekvárral égettem meg magamat). A legfontosabb ilyenkor is a felület letisztítása. Fontos, hogy az esetlegesen keletkező hólyagokat ne sértsük fel.
Aloe vera: akár a növény leveléből nyert levet akár aloe tartalmú gélt, spray-t használhatunk, mert serkenti a szövetek regenerálódását.
Borsmenta illóolaj: egy kis tál langyos vízbe tegyünk 2-3 csepp illóolajat, hűtsük le, és a hideg vízbe mártott vattával kenjük át a sérült bőrfelszínt.
Kívánom, hogy ezekből a praktikákból minél kevesebbet kelljen alkalmaznotok! 😉
Ezek is érdekelhetnek:
Mit csináljak 2 kg szódabikarbónával?
Sportkulacs = bacitanya??? Vagy mégsem?
Hogyan tartsuk tisztán a vágódeszkákat?
Még egyszer a citromos vízről: tényleg használ, vagy csak trendi ezt inni reggel?